Muzyka filmowa

Propozycja koncertu z wielkimi przebojami muzyki filmowej. Wybrane do repertuaru utwory są najbliższe sercu Wiesława Prządki, co oznacza że są to głównie kompozytorzy francuscy, chociaż zdarzają się i tanga. Możemy zatem posłuchać utworów ze słynnych filmów: m.in. Kobieta i mężczyzna, 13 we Francji, Bilitis, Emmanuelle, Frantic, Zapach Kobiety, Ostatnie tango w Paryżu, Sur, Parasolki z Cherbourga, Lato roku 1942, Breakfast at Tiffany’s i innych.

Rozpoznamy w nich takich kompozytorów jak: Francis Lai, Michele Legrand, Joseph Cosma, Astor Piazzolla, Henry Mancini, Gato Barbieri, Carlos Gardel. Program muzyczny jest dobrany do odpowiedniego składu wykonawców.

Wykonanie części z nich jest możliwe w mniejszych składach ale ten projekt jest przede wszystkim dedykowany na wersję z orkiestrą symfoniczną. Jest to propozycja koncertu instrumentalnego bez towarzyszenia wokalnego oraz koncertu wokalno-instrumentalnego z udziałem wspaniałych solistów m.in. Olga Bończyk, Chris Schittulli (Francuz) oraz Carlos Roulet (Argetyńczyk)

Nacisk tego koncertu jest położony na ekspozycję brzmienia akordeonu a w przypadku tanga bandoneonu.

mail: kontakt@wieslawprzadka.pl

telefon: tel. +48 601 580 264

Współpracują z nami