TANGO JAZZ PROJEKT – BLUE NOTE JAZZ CLUB POZNAŃ

Tango Jazz Project to unikatowy projekt łączący świat tanga i jazzu. Założycielem grupy jest wybitny wirtuoz akordeonu i bandoneonu Wiesław Prządka, który od wielu lat propaguje muzykę legendarnego argentyńskiego bandoneonisty i kompozytora Astora Piazzolli.

Astor Piazzolla, twórca nowego stylu tango nuevo, zapraszał do współpracy słynnych amerykańskich muzyków jazzowych m.in. Gerry Mulligana – saksofonistę barytonowego i Gary Burtona – vibrafonistę. Dzisiaj bandoneonista Wiesław Prządka zaprosił do zespołu gwiazdy polskiego jazzu: saksofonistę Piotr Baron, vibrafonistę Dominik Bukowski, kontrabasistę Zbigniew Wrombel, oraz pianistę Rafał Karasiewicz Music
Program Tango Jazz Project oparty jest przede wszystkim na kompozycjach Astora Piazzolli i tematach filmowych jak np. „Ostatnie Tango w Paryżu”, a wszystko w autorskich aranżacjach zespołu z finezyjnymi solówkami jazzowymi.
Zaskakujące zestawienie instrumentów, oryginalne brzmienie zespołu oraz wirtuozeria i muzykalność artystów zachwyca publiczność od lat. Koncerty Tango Jazz Project na długo pozostają w sercach słuchaczy.

Fot: Shuttersail.com – Robert Hajduk Sailing & SeaScape Photography

Współpracują z nami