WIESŁAW PRZĄDKA TRIO – KONCERT STREAMINGOWY

Chcielibyśmy dać Państwu chwilę relaksu, wytchnienia, pozytywnych emocji, w tych trudnych czasach. Spotykamy się by dla Was zagrać i przenieść do innego świata. Będzie to emocjonalny koncert w rytmie namiętnego, energetycznego tanga, romantycznej muzyki francuskiej i filmowej, standardów jazzowych i muzyki latynoskiej.

Wykonawcy:

Wiesław Prządka – akordeon, bandoneon

Rafał Karasiewicz – fortepian

Zbigniew Wrombel – kontrabas

Tango
Repertuar obejmuje tango nuevo, którego twórcą jest Astor Piazzolla. Spotkamy się również z kompozycjami Richarda Galliano. Utwory wykonywane będą na bandoneonie diatonicznym oraz w przypadku kompozycji Galliano na akordeonie jazzowym.

Muzyka Francuska
Propozycja romantycznych utworów wprowadzających w klimat francuskich uliczek. Można będzie usłyszeć kompozycje m.in. Richarda Galliano, Francisa Lai, Edith Piaf, Jo Privat, Gusa Viseur. Repertuar wykonywany jest na odpowiednio dobranym akordeonie z oryginalnym regestrem musette oraz na jazzowym, w akompaniamencie fortepianu oraz kontrabasu.

Muzyka Filmowa
Wielkie przebojami muzyki filmowej. Wybrane do repertuaru utwory są najbliższe sercu Wiesława Prządki, co oznacza że są to głównie kompozytorzy francuscy, chociaż zdarzają się i tanga. Możemy zatem posłuchać utworów ze słynnych filmów: 13 we Francji, Emmanuelle, Frantic, Henryk IV, etc. Rozpoznamy w nich takich kompozytorów jak: Francis Lai i Astor Piazzolla.

Współpracują z nami