Projekty unikatowe

Propozycja koncertu szytego na miarę, projektowanego z dużym rozmachem, pod konkretny temat, motto, miejsce, czy rodzaj wydarzenia. Dyrektorem artystycznym, wykonawcą i gospodarzem na scenie jest Wiesław Prządka, który zaprasza odpowiednich do danego projektu  muzyków,  tworząc razem z nimi  wspólny, artystyczny spektakl. Tematycznie budowany program, spięty ciekawymi aranżacjami, niespotykanymi połączeniami stylów, krajów, brzmień. Wszystko w tym projekcie jest odpowiednio dopasowane: dobór orkiestry, dyrygenta, prowadzących, aż po oprawę wizualną, oświetleniową, multimedialną i scenograficzną.  Jest to propozycja przeznaczona na duże sale  koncertowe, sceny plenerowe czy zupełnie nietypowe dla koncertów lokalizacje, gdzie budowana jest specjalna scena i zaplecze techniczne mogące taki koncert obsłużyć.

Przykłady takich produkcji:

Muzyka Świata – ciekawa kompilacja światowych i znanych przebojów kojarzonych przez ludzi na całym świecie z wątkami muzyki polskiej. Wykonana w unikatowych aranżacjach i składach muzycznych – instrumentalnie i wokalnie wraz z tancerzami i oprawą wizualną. Francja, Włochy, Argentyna, Polska, Stany Zjednoczone Ameryki. Ten projekt można rozwijać o inne kraje. W projekcie biorą udział muzycy polscy i ze świata.

Magic of Accordion – Tutaj królem jest akordeon i pokazanie jego możliwości oraz zmieniających się brzmień. Instrument ten towarzyszy wszystkim utworom, ilustrując widzom różnorodne style muzyczne. W tym koncercie nacisk jest położony na stronę instrumentalną chociaż wokalnie uatrakcyjniają go zaproszeni goście. Akordeon wraz sekcją zespołu New Musette Quartet oraz orkiestrą kameralną lub symfoniczną.

Tango Show – Magic of Bandonion – Projekt pobudzający wszystkie zmysły, wielobarwny, nasycony. Królem jest unikatowy instrument na polskiej scenie muzycznej czyli bandoneon z towarzyszeniem takich instrumentów jak fortepian, gitara, skrzypce i kontrabas wraz orkiestrą kameralną wzmacniającą efekt na dużej scenie.  Spektakl spina scenariusz teatralny ilustrujący historię tanga. Na scenie pojawiają się tancerze, w różnych odsłonach choreograficznych i kostiumograficznych. Projekt współtworzony z Teatrem Tanga oraz szkołą tanga Casa Buena. Uzupełnieniem całości jest oprawa wizualna:  oświetleniowa, multimedialna i scenograficzna.

Noche Argentina – ten projekt pokazuje różne odsłony argentyńskiej muzyki i kultury. Tradycyjna muzyka, przede wszystkim z północy tego kraju, w połączeniu z tangiem klasycznym i tango-nuevo. Oprócz muzyki pojawiają się na scenie tancerze, prezentując kolejny walor argentyńskiej kultury.  Artyści występują w strojach ludowych, grają na oryginalnych instrumentach z danego regionu. Po koncercie organizowana jest lekcja tańca oraz milonga z muzyką na żywo oraz z dj’em.

Francuskie wspomnienia – projekt oparty wyłącznie na muzyce francuskiej. Muzykę francuską kocha cały świat, działa ona na wyobraźnię, jest malownicza i szalenie romantyczna. Podczas słuchania utworów można niemal natychmiast przenieś się do Paryża, wizualizować sobie klimat francuskich uliczek i kawiarenek. Przez lata muzyka ta brzmiała w sercach ludzi ale też zmieniała się, gdyż kolejne pokolenia próbowały odnieść się do niej po swojemu. Oryginalne wykonania kompozytorów, które na zawsze wzbudzać będą emocje, uzupełnione zostały nowymi stylami, aranżacjami i innowacyjnym podejściem. Musette, new musette, francuska muzyka filmowa, słynni kompozytorzy i wokaliści francuscy.  Orkiestra symfoniczna w połączeniu z zespołem New Musette Quartet oraz zaproszonymi gośćmi – fortepian oraz wokaliści.

 

Współpracują z nami